Akne ve Sivilce Tedavisi

Akne ve Sivilce Tedavisi

AKNE (SİVİLCE) NEDİR?

Daha çok ergenlik döneminde görülen ve halk arasında sivilce olarak bilinen akne sık rastlanılan bir yağ bezi problemidir. İlerki yaşlarda da ortaya çıkabilir. Cildin altındaki yağ bezlerinin aşırı çalışması sonucunda bazen bakterilerle, bazen hormonal bir etkiyle, bazen bir takım kozmetik ürünler veya ilaçlarla ciltteki gözeneklerin tıkanması ve oluşan yağın dışarı atılamaması sonucu ortaya çıkan bir yağ bezi hastalığıdır. Bu hastalık tedavi edilmezse uzun vadede cilt üzerinde iz bırakabilir. Aslında sadece kozmetik açıdan sorun edilebilecek akneler özellikle ergenlik döneminde ve sonrasında da insanların ruh sağlığını etkileyebilen; sosyal fobiye, anksiyeteye ve depresyona yol açabilen bir durumdur.

SİVİLCELER (AKNELER) VE SİYAH NOKTALAR SIKILMALI MIDIR?

Sivilceler buzdağı gibidir. Bir görünen kısmı, bir de derinin altında bakteri üreterek iltihaplanmaya başlayan kısmı vardır. Sivilce veya aknenizi sıktığınızda, derinin altındaki kısmı da parçalamış olursunuz. Böylece iltihaplı bölge derinin altında yayılır ve ardından o noktanın yanında farklı bölgelerde yeni akneler oluşmaya başlar. Cildinizde iz kalmasın istiyorsanız aknelerinizi ve siyah noktalarınızı sıkmayın. Bu işi uzman ellere bırakın. Umay Beauty Center olarak akne, sivilce ve siyah noktalarınızın doğru ürünlerle, hiç sıkma işlemi yapmadan; kremlerle, bitkisel peelinglerle ve bazen radyo frekanslarıyla temizleyerek profesyonel bakımını yapıyoruz.

AKNE (SİVİLCE) TEDAVİSİ

Akne veya sivilce tedavisinde ilk yapılması gereken uygulama, cildin Ph seviyesine (7.2) uygun olarak doğru temizlenmesi ve ciltteki tıkanıklığın giderilmesidir. Fakat kuru cilt için ayrı, yağlı cilt için ayrı, normal cilt için ayrı temizleme ürünleri kullanılması gerekir. Bu ürünlerin bazısı krem formunda, bazısı köpük formunda, bazısı da jel formundadır. Hiçbiri kimyasal değildir. Tamamen meyve asitleri içeren losyonlardır. Sivilcelerde birikmiş yağların temizleme işlemi yapılırken cildinizin nem dengesi de bozulmamalıdır. Çünkü ciltteki nem ile yağ aynı kavramlar değildir. Bu nedenle bu ürünlerin uygun olanı, bir uzman tarafından cilt analizi yapıldıktan sonra kullanılır.

Umay Beauty Center’da ücretsiz olarak cilt analizinizi yaptırabilir, gerekli olabilecek tedaviler hakkında bilgi alabilir, birkaç seans içinde tatmin edici sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Akne/Sivilce Tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Akne/Sivilce Tedavisi uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.