Anti Aging Bakımı

Anti Aging Bakımı

Cilt, organlarımız arasında en erken yaşlananıdır. Çünkü dış etkenler ile en çok ilişkide olan dokulara sahiptir ve yaşam şeklimizden de etkilenir. Çevresel koşullardan ve yaşam şeklimizden etkilenen cilt, belirli bir yaştan sonra yaşlanma belirtileri gösterir. Güneş ışınlarına maruz kalmak, hareketsiz bir yaşam biçimi, sağlıklı beslenmemek, stres, sigara kullanmak, çevresel faktörler ve gün içinde maruz kalınan serbest radikaller, cildin yaşlanmasında en önemli sebepler arasında yer alır.

Sağlıklı bir yaşama geçip gerekli bakımları yaptırarak ciltteki yaşlanma sürecini yavaşlatmak, durdurmak ve hatta tersine çevirmek bile mümkündür. Destekleyici bir tedavi yöntemi olarak bilinen anti aging cilt bakım teknikleri, cilt hücrelerinin aktivitesini arttırır ve yaşlanmasını yavaşlatır.

Günümüzde artık hemen hemen hiç kimse yaşındaki gibi görünmek istemiyor. Daha genç görünmek istiyor. Bunun da yolu, cilt yaşını gençleştirmekten geçiyor. Yüzün T bölgesindeki yağlanmalar, cildin pH dengesinin bozulmasından kaynaklı genişleyen gözenekler, oluşan siyah noktalar, kuperoz denilen kılcal damar belirmeleri cildimizin yapısını bozarak bizi olduğumuzdan yaşlı gösterir. Dolayısıyla ciltte oluşan lekeleri, akneleri, yüzümüzde taşıdığımız çizgileri doğal yollarla azaltmak gerekiyor. Bu yollardan en çok kullanılanı ise anti aging uygulamalarını ileriye taşıyan yeni teknolojiler.

ANTI AGING CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

Öncelikle cilt temizlendikten sonra vakumlama işlemiyle cilt yağ ve ölü deriden arındırılarak diğer işlemler için uygun bir zemin hazırlanır. Ardından gözeneklerin açılması için bitkisel bir peeling uygulanır. Böylece cilt, uygulanacak serumlar için hazır hale getirilir. Yaklaşık 5 dakikalık peeling işleminden sonra cilt arındırılarak ultrason işlemine geçilir. Anti aging cilt bakımında kullanılan ultrason teknolojisi, ses dalgaları kullanarak cildin alt katmanında yer alan dokulardaki kolajen üretiminin uyarılması yoluyla ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlar. Bu uygulamada kullanılan serumların amacı, normal nemlendiricilerin ulaşamadığı cildin en derin katmanlarına kadar inmek ve cildi derinlemesine beslemektir. Ultrason işleminin ardından C vitamini yönünden zengin bir maske uygulanır. Bu maske kolajen üretimini destekleyerek cildin daha sıkı ve genç görünmesine yardımcı olur. 20 dakika bekledikten sonra vitamin maskesi çıkarılır ve son işlem olarak yaşlanma karşıtı nemlendirici ve göz çevresi kremleri masaj yapılarak uygulanır.

Anti aging cilt bakımı haftada bir olmak üzere toplam 4-6 seans uygulanır. Anti aging cilt bakımı süreci ile birlikte sağlıklı beslenmek, uyku düzenine dikkat etmek ve spor yapmak tedaviden maksimum verimi almak açısından oldukça önemlidir.

Genç Bir Cilt İçin Önerilen Besinler:

  • Omega-3 içeren besinler.
  • A, B, C ve E vitamini içeren besinler.
  • Avokado
  • Tatlı patates
  • Ispanak
  • Yaban mersini
  • Kırmızı biber

Anti Aging Cilt Bakımı yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Anti Aging Cilt Bakımı uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.