Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi

Bundan 10-15 yıl öncesine kadar selülit ve çatlaklara pek müdahale edilemediği, iyi sonuçlar alınamadığı yönünde bir inanış vardı. Bu konuda alternatif tedavi yöntemleri de yok denecek kadar azdı ve kalıcı, yüz güldürücü sonuçlar elde edilemiyordu. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte çatlak ve selülit tedavisinde büyük bir ilerleme kaydedildi. Bu ilerlemeler cerrahi olan işlemler ve cerrahi olmayan işlemler olarak karşımıza çıkıyor. Ve günümüzde cerrahi olmayan uygulamalarla çatlak ve selülit tedavisinde %80’e kadar başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

ÇATLAK NEDEN OLUŞUR?

Çatlaklar temel olarak cildin alt kısmındaki gerilmelerle dokuların birbirinden ayrılması sonucu meydana gelir. Hızlı kilo alıp verme, ergenlikte hızlı boy atma, gebelik sonrası, hormonsal etkiler, vücutta E vitamini azlığı çatlak oluşmasının en önemli sebepleri arasında yer alır. Vücudun birçok bölgesinde görülebilir ve renkleri, şekilleri, yoğunlukları kişiden kişiye göre değişebilir. Erkeklere kıyasla kadınların vücudundaki çatlak oranı daha fazladır. Çatlak bölgeleri kadınlarda ağırlıklı olarak göğüs, karın, kalça ve bacak bölgesinde olurken, erkeklerde genelde bel kısımları, kol ve basen bölgesinde görülür. Yeni oluşan çatlakların rengi kırmızı, pembe veya mordur. Tedavi edilmeyerek eskimiş çatlaklar ise gri ve beyaz renk alır.

Çatlakların sağlık açısından bir zararı yoktur, yalnızca kozmetik olarak problem edilebilen bir durumdur. Yaz aylarında bikini veya askılı bluz giyememekten, cinsel hayatı etkilemeye ve özgüven kaybına gidecek kadar sosyal hayatı ve kişinin ruh halini bozabiliyor.

ÇATLAK TEDAVİSİ

Tedavi edilmediği sürece çatlaklar zamanla kendiliğinden düzelmez. Cildin altındaki gerilme nedeniyle dokular birbirinden ayrıldığı için o bölgenin uyarılması, vücuda kolojen sentezleterek dokuların birbirine tekrar yakınlaşması sağlanmalıdır. Çatlakların ne zaman oluştuğu, uygulanacak seans sayısını ve tedavinin başarı oranında önemlidir. Çatlaklar ne kadar yeni oluşmuş ise başarı oranı da daha yüksek olur.

Orta moleküler bir sistem yani cerrahi olmayan alternatif tıp yöntemi olan çatlak tedavisi temelde bir vakum teknolojisine dayanır. Fakat ürün kombinasyonlu bir uygulamadır. Cildin pH’ını dengeleyen ve kan akışını hızlandıran çeşitli losyonlarla birlikte yapılır.

Yıl içerisinde bir bölgede en fazla 3 defa uygulanan bu metodla ilk seansta %80’e varan olumlu sonuç alma olasılığı olmakla birlikte, her çatlak aynı seyirde ve oranda ilerlemediği için bazı çatlaklarda bu başarı oranı 2 veya 3 seansta da yakalanabilir. Çatlağın ne zaman oluştuğu da başarı yüzdesini etkileyen bir faktördür. Yeni oluşmuş çatlak eski oluşmuş çatlaklara göre daha kolay tedavi edilir. Uygulama sonrasında kişinin beslenme ile dışardan alacağı kolajen desteği de (ör: kelle paça çorbası içmek) çatlak tedavisinin başarı oranını olumlu yönde etkilemektedir.

Çatlak Tedavisi yaptıracak kişide herhangi bir alerjik durumun olmaması, düzenli ilaç kullanıp kullanılmadığı, kansızlık durumunun olup olmaması gibi kriterler önemlidir. Çatlak tedavisi acılı bir uygulama değildir. Uygulamanın ardından işlem yapılan bölgede birkaç günlük geçici bir kızarıklık oluşur fakat günlük yaşamı etkilemez.

Çatlak Tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Çatlak Tedavisi uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.