Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme uygulaması, sizi sürekli olarak ruj sürmekten ya da ruj tazelemekten kurtaran, doğallığıyla günlük hayatta büyük rahatlık sunacak devrim niteliğinde bir işlem. Özellikle bir şeyler yiyip içtikten sonra rujunuzu tazelemek istemiyorsanız, dudaklarınız kuruyorsa ya da dudağınızın kontürünü (hatlarını) bozan uçuk lekeniz varsa, Dudak Renklendirme uygulaması tam size göre demektir.

Dudaklarımız ne kadar canlıysa, ne kadar bakımlıysa o kadar genç görünüyoruz. O nedenle bu uygulamaya sadece dudak renklendirme değil, dudak gençleştirme de deniliyor. Çünkü yapılan işlemle beraber dudağın çerçeve hattı üzerindeki ölü tabaka alınarak o bölgeye organik pigment bırakılır ve dudaktaki renk pigment kayıpları doğal bir şekilde giderilmiş olur.

Dudak Renklendirme olayında kişinin kendi dudağının rengine ve cilt tonuna bakıp, onun için en doğal rengi yakalamak çok önemlidir. Bir diğer husus da, kişinin kendi dudak hattı çerçevesini belirleyip doğru tasarlamak ve belirlenen çerçevenin içini dışarıdan bir renklendirme olduğu belli olmayacak şekilde profesyonelce renklendirmektir.

Uygulama bittikten sonra, renk ilk başlarda normalden daha belirgin görünmekle birlikte, sonraki günlerde (ortalama bir hafta sonra) renk tonu %50 oranda açılarak dudak rengi daha doğal bir görünüme kavuşacaktır.

DUDAK RENKLENDİRME NE KADAR KALICI?

Kullanılan rengin tonuna, uygulama tekniğine, uygulama yapılan bölgenin ne kadar nemli kaldığına, kişinin yaşına ve çevresel faktörlere göre değişeceği için net bir süre vermek her ne kadar doğru olmasa da, dudak renklendirme işleminin kalıcılık süresi ortalama 2-3 yıldır. Eğer tercihinizi canlı renklerden yana yaparsanız ve rengin hep canlı kalmasını isterseniz, dudak renklendirmenizi her yıl ya da iki yılda bir tazeletebilirsiniz. Yarım saat süren rötüşlama işleminden sonra ilk yapıldığı canlılığına tekrar kavuştuğunu göreceksiniz.

DUDAK RENKLENDİRMEDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Uygulamadan sonraki süreçte yapılması gereken en önemli şey dudakları nemli tutmak olacaktır. Bunun için bir lipstick yardımıyla 10 dakikada bir dudaklar nemlendirilmeli. Böylece aynı zamanda kabuklanma gibi bir durumun etkisini azaltmış, hatta engellemiş olursunuz. Cildimizle ilgili her işlem gibi dudak renklendirmeden sonra da güneşle ilişkimize dikkat etmeliyiz. Güneşe çıkarken dudaklarınıza koruyucu krem sürmeniz, renk pigmentlerinin ölmemesini sağlayarak renk solmasının önüne geçecektir. Aynı şekilde solaryum da rengin kalıcılığını olumsuz yönde etkileyen bir faktördür.

Dudak Renklendirme yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Dudak Renklendirme uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.