Erkek Epilasyon

Erkek Epilasyon

Bakımlı görünmek denilince kadın olsun erkek olsun, aklımıza istenmeyen tüylerimiz geliyor. Günümüz estetik anlayışına bağlı olarak, istenmeyen tüylerinden kurtulmak için erkekler de en az kadınlar kadar lazer epilasyonun avantajlarından yararlanıyor ve yoğun ilgi gösteriyor. Hatta istatistiklere bakıldığında, erkeklerin kadınlardan daha çok epilasyon yaptırdığını söyleyebiliriz. Çünkü lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma yöntemidir. Tek seansta bile ciddi dökülmeler meydana gelmektedir. Ağda, cımbız veya kuaförlerde iple yapılan uygulamalar lazer epilasyon ile artık tarihe karışıyor.

Temel olarak kadın epilasyonu ile erkek epilasyonu arasında hiçbir fark yoktur. Hatta erkeklerde daha başarılı sonuçlar alındığı da bir gerçektir. Çünkü erkeklerin kıl yapısı daha kalın ve koyu renkli olduğu için, lazer ışınları da kıla rengini veren melanin pigmentini hedefliğinden dolayı, erkek vücudundaki kılları daha kolay tespit eder. Erkeklerde epilasyonun daha başarılı olmasının bir diğer nedeni de hormon dengesidir. Kadınlarda adet dönemi, hamilelik gibi hormonel dengeyi bozan unsurlar olduğu için, tüylenme oranı kadınlarda daha tekrar eden bir şekildedir. Erkekler en çok sakal üstü yanak bölgesi, ense, sırt, kol, el, göğüs gibi kıllanmanın yoğun olduğu bölgelerle ilgili epilasyona başvurur ve çok etkili sonuçlar alınır. Hijyen ve pratiklik açısından genital bölge epilasyonu yaptıran erkeklerin sayısı da oldukça fazladır. Epilasyonun acılı bir uygulama olduğunun sanılması da günümüzde yanlış bir bilgidir. Çünkü artık Buz Lazer Epilasyon teknolojisi var ve seanslar son derece konforlu geçmektedir.

BUZ LAZER EPİLASYON NEDİR?

Buz Lazer Epilasyon kısaca; diğer lazer yöntemleriyle baş edilemeyen kıllardan tüylerden kurtulmanın yeni adı. Çünkü diğer lazer epilasyon cihazları daha çok beyaz ten ve kalın kıllar üzerinde etkiliyken, ince ve gri kılları da görebilen buz lazer cihazı ülkemizde çoğunlukla bulunan buğday ve esmer tenler üzerinde de kesin sonuç veren bir teknoloji. Diğer lazer epilasyon cihazlarının görmediği kadar ince ve gri tüyleriniz varsa, beyaz, esmer ya da buğday tenliyseniz, 4-5 seans başka bir lazer epilasyon yaptırdıktan sonra hala az da olsa tüylenmeniz devam ediyorsa veya artış göstermeye başladıysa buz lazer epilasyon tam size göre demektir. 4-6 veya 8 seans süresince yok edemeyeceği kıl ve tüy yoktur. Her seans, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre 25 dakika ile 1-1,5 saat arasında sürer.

BUZ LAZER EPİLASYON ACI VERİR Mİ?

Epilasyon uygulamaları normalde biraz acılı işlemlerdir. Lazer epilasyonun icadıyla acı hissi her ne kadar azalmış olsa da tamamen ortadan kalkmış diyemeyiz. Fakat teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık hayatımıza Buz Lazer Epilasyon girdi. Cihazın ucunda bulunan ve -3 derece soğuklukta olan buz başlıkla uygulanan Buz Lazer Epilasyon, aynı zamanda soğuk bir masaj etkisi de verdiğinden dolayı tamamen acısız ve ağrısızdır. Seanslar son derece konforlu geçer. İşlem yapılan bölgenizi daha da ferahlatmak isterseniz, sonrasında aloe veralı bir losyon ya da krem sürebilirsiniz. Uygulamadan soraki ilk günlerde ılık veya soğuk duş alabilirsiniz. Bunun yanında 15 gün boyunca hamama gitmeniz ve keselenmeniz önerilmez.

BUZ LAZER EPİLASYONUN FARKLARI NELER?

  • Esmer tenler ve açık renkli tüyler üzerinde de son derece etkilidir.
  • Acısız ve ağrısızdır.
  • Sonuç %’si diğer lazerlere göre çok daha yüksektir.
  • Her mevsim uygulanabilir.
  • Soğuk bir masaj etkisi de yapar.
  • Saniyede 10 seri atış yaptığı için seans süresi kısadır.
  • Yüz bölgesine ve kaş arasına da uygulanabilir.
  • 4-6 seans arasında çok etkili sonuç alınır.

Buz Lazer Epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Buz Lazer Epilasyon uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.