Erkek Genital Epilasyon

Erkek Genital Epilasyon

Erkeklerin de artık kadınlar gibi vücudundaki istenmeyen tüyler için lazer epilasyon uygulamasına başvurduğu biliniyor. Vücudunun diğer bölgeleri için yaptırılan bu işlem artık genital bölgeler için de kullanılabiliyor.

Erkeklerde genital bölge epilasyonu gerek o bölgenin temizliği ve hijyeni açısından, gerek pratikliği açısından ve gerekse cerrahi operasyona ihtiyaç duyulacak kıl dönmesi ve batık gibi durumlar olmaması için rahatlıkla yapılabilen bir işlem. Çünkü alışılagelmiş bir yöntem olan jiletle traşlamak hem devamlı tekrar gerektirmekte, hem kısa süreli olmakta, hem de kıl dönmesi gibi rahatsızlık verici sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple erkekler de artık etkili ve kalıcı çözüm için genital bölge epilasyonunu tercih etmeye başladılar. Bunun yanında kıl dönmesi probleminin önüne geçmek isteyen erkekler kuyruk sokumu epilasyonu da yaptırıyorlar. Ayrıca yaşlılık veya fazla kilo sebebiyle o bölgenin temizliğini yapmakta zorlananlar için de lazer epilasyon büyük kolaylık sağlıyor.

GENİTAL BÖLGE LAZER EPİLASYONU ZARARLI MI?

Söz konusu kadınlar da olsa erkekler de olsa, genital bölge lazer epilasyonu denilince akla hemen bu işlemin herhangi bir zararının olup olmadığı sorusu gelir. Bunların başında ise ‘‘Kısırlık yapar mı?’’ endişesi gelir. Lazer epilasyon cihazının ışını sadece derinin orta katmanındaki kıl folikülüne kadar ulaşır ve yalnızca kıla rengini veren melanin pigmentini hedefler. Yumurtalık ya da diğer iç organlar daha vücudumuzun daha derininde bulunduğu için o bölgelere herhangi bir zararı bulunmaz. Dolayısıyla genital bölge lazer epilasyonu, kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de kısırlık veya başka herhangi bir probleme sebebiyet vermez.

GENİTAL BÖLGE LAZER EPİLASYONU ACI VERİR Mİ?

Genital bölge, kadınlarda da erkeklerde de vücudun en hassas bölgesidir. Herhangi bir acı hissine, cildin diğer bölgelerinden daha duyarlıdır. Bunun yanında erkeklerin kıl yapısı daha kalın ve koyu renkli olduğu için, lazer epilasyon cihazının ışınları daha yoğun emilir. Bu, epilasyon işleminin daha başarılı sonuçlanmasını sağlamasının yanında hissiyatı da bir miktar arttırmaktadır. Fakat kullandığımız Buz Lazer Epilasyon cihazı ile bu işlem son derece acısız ve ağrısız gerçekleşir. Cildin serin kalmasını sağlayan soğutucu başlığı sayesinde ferahlık verir ve yanma hissini ortadan kaldırır. Arzu edilirse daha konforlu bir seans için lokal anestezik krem de kullanılabiliyor.

Genital Bölge Epilasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Genital Bölge Epilasyon uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.