G5 Selülit Masajı

G5 Selülit Masajı

Yazın gelmesiyle birlikte tatil planları yapılıyor ve bikiniler, etekler, şortlar giyilmeye başlanıyor. Ve özellikle kadınlar kendilerini çok rahatsız eden, bacaklarındaki portakal kabuğu görünümden kurtulmaya çalışıyor. Selülit aslında bir dolaşım problemidir. Lenf damarlarındaki tıkanıklıkla beraber o çok bilinen portakal kabuğu görünümü oluşmaktadır. Bu rahatsız edici görünümden kurtulmanın en iyi yolu da yoğun titreşimli G5 Masajı’dır.

G5 SELÜLİT MASAJI NEDİR?

G5 Masajı uygulaması cilt altındaki yağın parçalanmasını sağlayan yüksek titreşimli bir masaj çeşididir. Vibra Derin Doku Masajı da denilen bu uygulama, G5 adı verilen bir cihazla yapılıyor. Bu cihazın vücudun belli bölgeleri için ayrı ayrı aparatları bulunuyor. Bu aparatlarla birlikte vücut üzerinde lenf akışının olduğu bölgeye ve kas yapısının ters yönüne doğru aşağıdan yukarıya dairesel ve ritmik hareketler yapılarak buradaki kan akışı hızlandırılıyor ve selülit problemi de yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlıyor. Uygulanan bölgede aynı zamanda sıkılaşma ve incelme de meydana geliyor.

Uygulamanın ardından bol su içerek ve hareket ederek vücut bu parçalanmış yağı dışarı atıyor ve o bölgede daha sıkı bir şekillenme sağlanıyor. G5 Masajı, selülit tedavisinde en eski ve en etkili yöntemdir. Fakat uygulama süreleri çok önemlidir. Eğer kombinasyonlu uygulamalarla yapılıyorsa süre daha kısa olabilir ama tek başına sadece bu işlem yapılıyorsa süre biraz uzun tutulmalıdır. Tavsiye ettiğimiz haftalık seans sayısı 3 olmakla birlikte, kişinin gündelik hayat yoğunluğuna bağlı olarak haftada 2 kez de yapılabilir. Tüm bakım için ortalama olarak 10-12 seans öneriyoruz. Çünkü bu işlem vibrasyonik titreşimlerle yağ kırma işlemi olduğu için, ilk 5 seansta selülitli bölgeyi ancak yüzeye çıkarabiliyor, kalın yağı parçalayarak yüzeye daha yakınlaştırıyor ve küçük boyuttaki yağ parçalarının bol su tüketimi ve hareket (spor, yürüyüş) ile birlikte ter ve idrar yoluyla vücuttan atımına yardımcı oluyor.

G5 Masajı ile birlikte beslenmemize, yaşam tarzımıza dikkat etmemiz, bol su tüketmemiz ve biraz da spor yapmamız veya hareket etmemiz gerekmekte. Bu sayede iki taraflı bir çalışma ile G5 Masajı’nın sonuçları çok daha başarılı olabilmekte.

KİMLER G5 MASAJI YAPTIRABİLİR?

Özellikle bacak ve karın bölgesinde selülitleri ve kalın yağ tabakası olan kişiler G5 Masajını yaptırdıklarında güzel sonuçlar elde edebilir. Öncelikli olarak, uygulama yapılacak bölgelerde yoğun varis olmaması, o bölgelerde kan akışının iyi olması, kılcal damar çatlamalarının çok fazla olmaması gerekiyor. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse, G5 Masajı uygulamasının selülitli bölgede çok başarılı sonuçlar ortaya çıkardığını söyleyebiliriz.

G5 Selülit Masajı veya bölgesel incelme uygulamalarında kullanılan diğer masajların hep yaza doğru mart-nisan aylarında yaptırılması gerektiği düşünülür. Aslında böyle bir durum söz konusu değildir. Bu tarz bakımlar devamlılığı oldukça ve süreç ilerledikçe daha iyi sonuçlar vermekte. Öncesi-sonrası olarak değerlendirildiğinde de kış ayları aslında kilo vermek için en ideal zamanlardan biri. Çünkü yaz ayları zaten otomatikman daha aktif ve hareketli geçiriliyor. Kış ayları ise daha çok evde ve nispeten durağan geçen aylar. Dolayısıyla bölgesel incelme bakımı ve spor gibi faaliyetlerin kış aylarında yapılması daha doğru olduğunu söyleyebiliriz.

G5 Masajı yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

G5 Masajı uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.