İpek Kirpik

İpek Kirpik

Son dönemlerde kadınlar arasında trend olan İpek Kirpik, kirpiklere hacim kazandırırken, gözleri daha ön plana çıkararak bakışlara da anlam katıyor. İpek Kirpik, kendi kirpikleriniz üzerine tek tek ya da çoklu şekilde, organik bir yapıştırıcı ile eklenilen bir protez kirpik işlemidir. Tekli uygulandığında klasik kirpik tekniğidir, birden fazla adet uygulandığında volume kirpik tekniği (hacimli) olarak adlandırılır. Volume kirpik çalışıldığı zaman yapay olacağı gibi bir yanlış anlaşılma olsa da, kullanılan malzemeler daha da inceldiği için aslında daha doğal bir görünüm elde edilmektedir. İpek Kirpik uygulaması kendinden hacimli bir uygulama olduğu için, sonrasında kirpiklerinize rimel sürme ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

İpek Kirpik uygulaması yaklaşık olarak 1 – 1,5 saat süren bir işlemdir. İstenilen yoğunluk ve tasarım şeklinde göre bu süre 2 – 2,5 saat arasında değişebilmektedir. Hacim olarak .03’ten .25’e kadar farklı hacimsel dereceler olduğu gibi, 5 mm’den 16 mm’e kadar kirpik uzunluğu seçenekleri de bulunuyor. İstediğiniz uzunluğu ve istediğiniz kıvrıklığı seçme imkanı sunan İpek Kirpik uygulamaları yaz aylarında ya da özel davetlerde veya çalışırken her gün makyaj yapma zahmetinden sizi kurtarmasından dolayı büyük bir kolaylık sağlar.

İpek Kirpik modellerinde siyah renk olduğu gibi kahverengi ya da değişik renklerde uygulama yapmak da mümkündür. 3 haftada bir bakımını yaptırdığınız sürece 3-4 ay kullanabilirsiniz.

NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Her şeyden önce, İpek Kirpik yapılırken kullanılan malzemelerin hijyeninin sağlanması ve steril bir ortamda çalışılması çok önemlidir. Gözünüzde oluşabilecek herhangi bir komplikasyona karşı, işlem yaptırmadan önce ortamı iyice analiz etmeniz ve size uygun olup olmadığına karar vermeniz, ipek kirpiği sağlıklı şekilde kullanmanız açısından önem arz eder.

  • Uygulamaya başlamadan önce gözünüzde makyaj olmaması gerekir. Lens kullanıyorsanız lensinizi de çıkarmış olmalısınız.
  • İpek Kirpik yaptırdıktan sonra 24 saat boyunca su ile temas ettirmemek, ilk gün banyo yapmamak çok önemlidir.
  • Makyaj yapmak istediğinizde yağsız, alkolsüz bir makyaj temizleyicisiyle nazikçe makyajınızı temizlemelisiniz.
  • Gözlerinizi ovuşturmamaya ve gece uyurken yüzüstü yatmamaya özen gösterin.
  • Yağlı makyaj temizleyicisi kullanmak yerine yıkama köpüğü ya da jeli kullanmalısınız. Zaten ihtiyaç duymayacağınız rimeli de sürmemeniz çok önemli.
  • İpek kirpiklerinizin kullanım süresini uzatmak kullanılan yapıştırıcının ömrünü kısaltmamak için hamam / sauna gibi aşırı sıcak ya da buharlı ortamlardan ve çok sıcak suyla banyo yapmakan kaçınabilirsiniz.
  • İpek kirpiklerinizi çıkarmak istediğinizde bunu evde kendiniz denemek yerine, uygulamayı yaptırdığınız merkezden yardım istemelisiniz.

İpek Kirpik yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

İpek Kirpik uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.