Kadın Epilasyon

Kadın Epilasyon

Kadınlar yüzyıllar boyu hep daha güzel görünmenin yollarını aradı. Eski çağlarda bazen çamur maskesi yaptı, bazen bitkilerden losyon üretti, bazen de ağaç reçinesi ile istenmeyen tüylerini aldı. Günümüzde de durum farklı değil. Çünkü güzel ve bakımlı görünmek her kadının hakkı. Bu konuda en rahatsız edici şeylerin başında ise istenmeyen tüyler geliyor. Fakat geleneksel yöntemlerle (jilet, ağda, tüy dökücü krem) bu sorunun üstesinden gelmeye çalışmak kalıcı bir çözüm değil. Bu yöntemler kısa vadeli çözüm sunmakla birlikte, üstelik kıl köklerinin eskisinden daha sert ve koyu renk çıkmasına da sebep olurlar.

Yakın geçmişe bakıldığında istenmeyen tüylerden kurtulmanın farklı farklı yolları gelişmişti. Bu zamana kadar iğneli epilasyon, IPL ve en son teknoloji olarak da lazer epilasyon çıkmıştı. Fakat artık bu uygulamalar da tarihe karıştı… Çünkü koltukaltı, bikini bölgesi, bacak, kollar ve yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerimizden kurtulmanın artık çok daha pratik ve tamamen acısız yeni bir yolu var: Buz Lazer Epilasyon.

BUZ LAZER EPİLASYON NEDİR?

Buz Lazer Epilasyon kısaca; diğer lazer yöntemleriyle baş edilemeyen kıllardan tüylerden kurtulmanın yeni adı. Çünkü diğer lazer epilasyon cihazları daha çok beyaz ten ve kalın kıllar üzerinde etkiliyken, ince ve gri kılları da görebilen buz lazer cihazı ülkemizde çoğunlukla bulunan buğday ve esmer tenler üzerinde de kesin sonuç veren bir teknoloji. Diğer lazer epilasyon cihazlarının görmediği kadar ince ve gri tüyleriniz varsa, beyaz, esmer ya da buğday tenliyseniz, 4-5 seans başka bir lazer epilasyon yaptırdıktan sonra hala az da olsa tüylenmeniz devam ediyorsa veya artış göstermeye başladıysa buz lazer epilasyon tam size göre demektir. 4-6 veya 8 seans süresince yok edemeyeceği kıl ve tüy yoktur. Her seans, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre 25 dakika ile 1-1,5 saat arasında sürebilmektedir.

BUZ LAZER EPİLASYON ACI VERİR Mİ?

Epilasyon uygulamaları normalde biraz acılı işlemlerdir. Lazer epilasyonun icadıyla acı hissi her ne kadar azalmış olsa da tamamen ortadan kalkmış diyemeyiz. Fakat teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık hayatımıza Buz Lazer Epilasyon girdi. Cihazın ucunda bulunan ve -3 derece soğuklukta olan buz başlıkla uygulanan Buz Lazer Epilasyon, aynı zamanda soğuk bir masaj etkisi de verdiğinden dolayı tamamen acısız ve ağrısızdır. Seanslar son derece konforlu geçer. İşlem yapılan bölgenizi daha da ferahlatmak isterseniz, sonrasında aloe veralı bir losyon ya da krem sürebilirsiniz. Uygulamadan soraki ilk günlerde ılık veya soğuk duş alabilirsiniz. Bunun yanında 15 gün boyunca hamama gitmeniz ve keselenmeniz önerilmez.

BUZ LAZER EPİLASYONUN FARKLARI NELER?

  • Esmer tenler ve açık renkli tüyler üzerinde de son derece etkilidir.
  • Acısız ve ağrısızdır.
  • Sonuç %’si diğer lazerlere göre çok daha yüksektir.
  • Her mevsim uygulanabilir.
  • Soğuk bir masaj etkisi de yapar.
  • Saniyede 10 seri atış yaptığı için seans süresi kısadır.
  • Yüz bölgesine ve kaş arasına da uygulanabilir.
  • 4-6 seans arasında çok etkili sonuç alınır.

Buz Lazer Epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Buz Lazer Epilasyon uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.