Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

İnsanoğlu tarih boyunca güzel olma isteği doğrultusunda birçok bakım yöntemine başvurdu. Bunların çoğu da cilt ile ilgili yapılan bakımlar oldu. Özellikle bayanların erkeklere oranla daha fazla özen gösterdiği cilt bakımı konusunda, günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte büyük ilerleme kaydedildi. Cildinizde oluşan akne, güneş lekesi, sivilce, yağ bezesi vb. problemler Umay Beauty Center’da steril bir şekilde, modern teknolojik cihazlarla ve uzman kadromuzla gideriliyor. Artık sizin de pürüzsüz ve bebeksi bir cilde sahip olmanız veya sağlıklı olan cildinizi yıllar boyu koruyabilmeniz mümkün.

Medikal cilt bakımı sayesinde cildimizde zamanla oluşan ince çizgiler, kırışıklıklar, siyah noktalar ve kozmetik ürünlerinin artıklardan oluşan ölü doku tamamen temizlenir. Böylece ciltte ilerde oluşabilecek daha farklı problemlerin de önüne geçilmiş olur. Kadın olsun erkek olsun, normalde herkesin aylık düzenli olarak cilt bakımını ve temizliğini yaptırması gerekir. Çünkü cildimiz hem dış görünüşümüzde etkilidir, hem de sağlık açısından önemlidir.

MEDİKAL CİLT BAKIMI NEDİR?

Medikal cilt bakımı, cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan, cildin yağ ve nem dengesini bulmasını sağlayan, profesyonel cihazlar ve ürünlerle yapılan bir işlemdir. Bu işlemle ciltteki bütün siyah noktalar, kapalı komedonlar, milialar ve püstül dediğimiz oluşumlar tamamen temizlenir. Bu temizlik işlemi sırasında cildin ihtiyacına göre vitamin uygulamaları ve oksijen terapi uygulamaları yapılarak cildin nem oranı yükseltilir. Çok daha sağlıklı, fresh ve canlı görünen bir cilt ortaya çıkar. Çünkü cildimizin nemli olması demek, daha sağlıklı olması demek ve her zaman nemli tutmak gerek. Fakat her cilt tipi farklı olduğu için, medikal cilt bakımı için mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

MEDİKAL CİLT BAKIMI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Cildimiz aslında yaşayan organik bir dokudur. 28 günde bir cildimizdeki mevcut hücreler ölür ve yerine yeni doku hücreleri doğar. Bu ölen hücrelerin ciltten atılması için cildimiz yağ salgılar. Fakat bu yağ bazen gereken orandan fazla olabiliyor ve cilt altında katılaşabiliyor. Bu durumda da cildin gözeneklerinde tıkanmalar meydana geliyor. Bu tıkanmalar olmasın, cildiniz nefes almaya devam etsin diye Umay Beauty Center olarak ayda bir kez medikal cilt bakımı yaptırılmasını öneriyoruz.

MEDİKAL CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

Gün içerisinde toz, sigara dumanı, makyaj artıkları gibi etkenler cildimizin genel olarak parlaklığını yitirmesine, gözeneklerinin dolmasına sebep olur ve daha mat bir görünüm oluşur. Dolayısıyla, cildin daha derin temizliğe ihtiyacı vardır. Medikal cilt bakımında öncelikle bir uzman tarafından cilt analiziniz yapılır. Cilt tipinize göre cildinizin üst yüzeyindeki ölü hücreler mekanik peeling ile giderilir. Bunun sonrasında verilen buhar aşaması gözeneklerin açılmasına ve temizlenmesine olanak sağlar. Bu temizliğin çok doğru tekniklerle yapılıyor olması gerekir. Cildin temizlenmesinden sonra kişinin cilt yapısına uygun olan besleyici serumlar ve bitkisel bazlı özel maskeler uygulanır. Cilt akne oluşumuna meyilli ise medikal cilt bakımı bunun giderilmesinde de faydalıdır. Özellikle komedonlar alt kısımda bakterilerin oluşumuna sebep olduğu için ileride de akne oluşumu söz konusudur. Dolayısıyla komedonların temizlenmesi akne oluşumunu da azaltacaktır. Profesyonel cihazlar ve ürünlerle bilimsel olarak yapılan medikal cilt bakımından sonra cildinizdeki farkı rahatlıkla gözlemleyebileceksiniz.

Medikal Cilt Bakımı yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Medikal Cilt Bakımı uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.