Microblading

Microblading

Microblading, kalıcı kaş makyajı konusunda dünyadaki son nokta olan Üç Boyutlu Kıl Tekniği’dir. İlk aşamada kişinin yüz hatlarına uygun olacak şekilde Altın Oran (Dengeler Yasası) denilen ölçü ile kaş kontürü çizilerek, kaşın uygulama sonucu ortaya çıkacak olan genel şekil belirlenir. Ardından ucunda çok hassas iğne olan bir aparatla organik bir boya kullanılarak hatları şekillendirilen kaşın içi doğal görünecek şekilde yeni kaş çizgileri çekilerek doldurulur. Bir uzman tarafından doğru yapıldığı zaman, Microblading işlemi muhteşem sonuçlar ortaya çıkaran yeni nesil bir kaş güzelleştirme yöntemidir.

MICROBLADING’İ KİMLER YAPTIRABİLİR?

Seyrek kaşlı olanlar, kaş dökülmesi yaşayanlar, kaşında simetri bozukluğu veya boşluğu olanlar, kaşlarında değişiklik isteyenler ve daha etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen herkes bu yönteme başvurarak Microblading 3D Kıl Tekniği’ni yaptırabilir. Çünkü son derece doğal görünen bir uygulama olarak dünyada en çok tercih edilen yöntemdir.

MICROBLADING NE KADAR KALICI?

Toplamda işlem zamanı 1 saat süren bu uygulamanın kalıcılık süresi kişinin cilt yapısına ve çevresel faktörlere göre (güneşe, deniz suyuna maruz kalmak ve yoğun şekilde makyaj ürünleri kullanmak gibi) değişmekle birlikte, 1-1,5 yıl arasıdır. Fakat 1 senede bir uygulamayı tekrar ettirirseniz kaşlarınız her zaman daha güzel bir görüntüye sahip olabilir. Siz de etkileyici bakışlarınızı her zaman korumuş olursunuz.

MICROBLADING UYGULAMASI CAN YAKIYOR MU?

Microblading uygulaması, ucunda çok ince iğne olan bir cihazla yapılıyor ve hissiyatı kişiden kişiye göre değişebiliyor. Fakat işleme başlamadan önce lokal antestezik kremler kullanılarak acı hissi zaten ortadan kaldırılmış oluyor. Dolayısıyla, dövme yaptırma işlemi gibi bir his söz konusu olmuyor.

KALICI MAKYAJ İLE MICROBLADING ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Microblading ve kalıcı makyajın çok sık karıştırılan iki farklı teknik olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. Microblading, her ne kadar kalıcı makyajın bir çeşidi olarak görülse de, tamamen kendine has ayrı bir tekniktir. Kullanılan malzeme ve işin uzmanlık kısmı birbirinden çok farklıdır. Dolayısıyla diğer makyaj sistemlerine bakıldığında, ortaya çıkan sonuç itibariyle kalıcı makyaj asla Microblading kadar doğal görünmemektedir. Çünkü dövme işlemi gibi değildir. Yarı kalıcıdır ve işlemin geri dönüşü vardır. 1 yıl sonra kaşlarınızda farklı bir tasarım istediğinizde şeklini değiştirtebilmeniz de mükündür.

İŞLEM SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Her şeyden önce, Microblading uygulaması yaptıracağınız yeri iyi seçmelisiniz. Bu konuda uzman olan bir kurumu tercih etmelisiniz.

Microblading uygulamasını yaptırdıktan sonra o bölgeyi 3 gün kadar su ile temastan korumak gerekiyor.

İlk gün gece yatana kadar saatte bir kere kaşlarınızı nemli pamukla silebilirsiniz.

Sonraki 1-2 gün sabah ve akşam olmak üzere çok az miktarda vazelin sürebilirsiniz.

Bunun dışında yine ilk bir hafta yoğun güneş ışınlarına maruz kalmamak ve solaryuma girmemek de önemli.

Microblading yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Microblading uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.