Ozon Sauna

Ozon Sauna

“Ozon” havadaki oksijenin 3 atomlu haline verilen isimdir. Aslında havada da serbest halde ozon bulunuyor fakat bunun medikal olarak kullanılmaya başlama geçmişi yaklaşık 120 yıla dayanıyor. Ozon Sauna tedavisi Almanların öncülüğünde başlamış olan ve şu an Avrupa’da, Kuzey Amerika’da, Asya’da ve özellikle Rusya’da çok yaygın kullanılan bir tedavi metodudur. Ozon Sauna öncelikle bir koruyucu medikal yöntemdir. Yani hiçbir rahatsızlığı olmayan insanların da herhangi bir sağlık sorunu gelişimini önlemek için yaptıracağı bir uygulamadır. Özellikle kış mevsimine giriş döneminde.

OZON SAUNA NEDİR?

Ozon Sauna’da başınız dışarda kalacak şekilde özel bir oksijen kapsülün içindesinizdir. Düşük ısıda belli bir sıcaklık vardır ve buharlı bir saunadır. Hem metabolizma hızımızı arttırarak hem de toksin yükünü azaltarak daha rahat kilo verilmesini sağlar. Dinçlik verir ve enfeksiyonlardan bizi korur. Çünkü zayıflama döneminde belli bir diyet programı uyguladığımız için enfeksiyonlara daha açık duruma geliriz. Daha kolay hastalanabiliriz ya da dış etkenlerden daha kolay etkileniriz.

Ozon Sauna yeni başlandığında 10 dakika, daha sonraki seanslarda 20 dakika sürebilir. Her ozon sauna seansı sonrası en az 500 gram kilo kaybedersiniz. Ozon sauna gün aşırı ya da haftada 2 kere uygulanabilir. Ozon Sauna sadece zayıflama programlarında değil, aynı zamanda cildimizdeki bazı hastalıklarda, alerjik reaksiyonlarda, kronik yorgunlukta, stres ve demans gibi bazı hastalıklarda da kullanılır.

İnsanın derisi akciğer gibi davranır. Ozon Sauna sayesinde, oksijeni nefes yoluyla değil de deri yoluyla hem de aktif oksijeni almış oluruz. Böylece oksijenin tüm etki mekanizması vücudumuzda ortaya çıkmaktadır. Yağları okside etmesi, metabolizmayı hızlandırması, kas hücrelerimizin iyi oksijenize olması gibi birçok fonksiyonu Ozon Sauna ile gerçekleştirmiş oluyoruz.

OZON SAUNANIN FAYDALARI NELERDİR?

  • Her seansta 200-300 kalori yakılmasını sağlar.
  • Yaşlanma etkilerini geciktirerek anti-aging işlevi vardır.
  • Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayarak detoks görevi görür.
  • Sindirim, dolaşım ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Ağrıları keser ve vücudun dinlenmesini sağlar.
  • Cildin pürüzsüzleşmesine ve vücudun sıkılaşmasına yardımcı olur.

Ozon Sauna yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Ozon Sauna uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.