Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Bölgesel incelme, yaz ayları yaklaşırken kadınların ve erkeklerin çok önem verdiği bir konu. Özellikle düğün hazırlığı yapan veya çalışan hanımların en büyük problemi kısa zamanda bölgesel yağlarından kurtulmak oluyor. Peki yoğun spor ya da diyet yapmadan fazla yağlardan kurtulmak mümkün olabilir mi?

Son dönemlerin popüler zayıflama yöntemi Soğuk Lipoliz sayesinde 1 seansta 1 beden incelme söz konusu olabiliyor. Beslenmenize dikkat edip düzenli yürüyüş de yaparsanız bu incelme iki bedene kadar olabiliyor.

SOĞUK LİPOLİZ NEDİR?

Soğuk Lipoliz, en kısa tanımıyla ameliyatsız bir bölgesel incelme uygulamasıdır. Kilo fazlası olan bölgenin özel bir cihazla vakumlanarak, oradaki yağ hücrelerinin önce 45 dereceye kadar ısıtılıp ardından -5 ila -8 dereceye kadar soğuğa maruz bırakılarak parçalanması ve bu yağ hücrelerinin 2 ila 4 hafta içinde vücuttan atılmasına yönelik bir işlemdir.

Soğuk Lipoliz uygulaması vücudun tamamında bir incelme değil; karın, bacak, kalça, bel yanları, sırt bölgesi ve basenler gibi özellikle bölgesel kilo fazlalıklarında başvurulan tek seanslık bir metod. Acısız ve ağrısızdır. Yağ hücrelerinde %20-%40 oranında düzenli ve orantılı azalma sağlar, çökmeler yapmaz. Yaklaşık 1 saatlik bir işlemdir ve bir bölge için tek seanslık uygulama genellikle yeterli olur. Eğer gerekirse 1,5 ay sonra aynı bölgeye ikinci bir seans da uygulanabilmektedir. Uygulama sonrasında o bölgede hafif bir kızarıklık olabilir ama bu en fazla 5-6 günlük geçici bir durumdur. Uygulamanın ardından günlük yaşantınıza hızlı bir şekilde dönüş yapabilirsiniz.

SOĞUK LİPOLİZ’İ DESTEKLEYEN ŞEYLER NELERDİR?

Parçalanan yağ hücrelerinin idrar ve ter yoluyla rahatça vücuttan atılabilmesi için, uygulamadan sonraki haftalarda günde 2 litre (yaklaşık 10 bardak) kadar su tüketmeye, vücudun susuz bırakılmamasına özen gösterilmelidir. Eğer kilo fazlalığınız varsa ve bölgesel incelmenin yanında genel olarak kilo da vermek istiyorsanız, vücut yağ analiziniz ve metabolizma hızınıza göre bir diyet programı da uygulamamız iyi sonuç verecektir.

KİMLER SOĞUK LİPOLİZ YAPTIRABİLİR?

Ciddi kalp hastalığı, böbrek yetmezliği veya hamilelik durumu olmayan, daha önce herhangi bir kanser hastalığı geçirmemiş olan ve vücudunun uygulama yapılacak bölgesinde metal protez bulunmayan herkes Soğuk Lipoliz uygulamasını yaptırabilir.

Soğuk Lipoliz yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Soğuk Lipoliz uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi Umay Beauty Center’a bekliyoruz. İkram edeceğimiz detoks içeceğinizi yudumlarken sizin için neler yapabileceğimizi konuşmaktan mutluluk duyarız.